Integracja Vectra AI z Amazon Security Lake

Vectra AI, lider w dziedzinie wykrywania i reagowania na zagrożenia w hybrydowych chmurach, wspierany przez zaawansowane technologie sztucznej inteligencji, ogłosił niedawno integrację Vectra Cloud Detection and Response z Amazon Security Lake – usługą oferowaną przez Amazon Web Services (AWS). Dzięki temu połączeniu możliwości Vectry znacznie się poszerzają, co przekłada się na lepszą ochronę środowisk AWS.

Amazon Security Lake umożliwia klientom budowanie bezpiecznego dania na podstawie zintegrowanych źródeł danych chmurowych i lokalnych, a także z prywatnych aplikacji. Dzięki wsparciu dla standardu Open Cybersecurity Schema Framework (OCSF), Amazon Security Lake redukuje złożoność i koszty dla klientów, umożliwiając im dostęp do danych ich rozwiązań bezpieczeństwa.

Zrozumienie wyzwań klientów

Vectra zauważa, że kluczowym wyzwaniem dla wielu klientów jest problem „więcej”: więcej ataków, więcej metod, więcej zasad i więcej narzędzi. Odpowiedzią na to wyzwanie nie jest więcej, ale lepiej – prostsze i lepiej zintegrowane rozwiązania. Tym, czego klienci potrzebują najbardziej, jest najwyższej jakości inteligencja sygnałów ataku, która pozwoli na wykrywanie i reagowanie na ataki cybernetyczne w czasie rzeczywistym.

Prostszy świat dzięki integracji

Integracja inteligencji sygnałów ataku Vectry z otwartoźródłowymi komunikatami OCSF do Amazon Security Lake dostarcza klientom skonsolidowane i uproszczone podejście do wykrywania zagrożeń, śledzenia i reagowania na nie. Dzięki temu klienci mogą szybko dodawać rozwiązanie Vectra i zobaczyć natychmiastową wartość dodaną.

Po uruchomieniu procesu instalacji, który monitoruje środowisko pod kątem złośliwej aktywności, wyniki bezpieczeństwa są natychmiast zwracane do Amazon Security Lake, aby mogły być zbadane i odpowiednio na nie zareagowane.

Dlaczego OCSF?

OCSF to solidna, skalowalna rama dla komunikacji wszelkich danych bezpieczeństwa. Unikalność inteligencji sygnałów ataku Vectra polega na tym, że za pomocą technologii AI często przypisuje złośliwą aktywność występującą na koncie AWS do aktora w zupełnie innym koncie AWS, regionie, a nawet z powrotem przez jednokrotne logowanie przez dostawcę tożsamości. Ta technologia przypisywania jest kluczowa dla analityków, aby mogli dokładnie rozumieć, jakie powinno być oczekiwane zachowanie każdego aktora.

Vectra AI jest wiodącym dostawcą inteligentnych rozwiązań do wykrywania i reagowania na sieci dla środowisk hybrydowych i wielochmurowych. Vectra AI operuje na całej sieci lokalnej i chmury (IaaS, SaaS i PaaS), wykorzystując celowo zbudowane, opatentowane algorytmy uczenia maszynowego i AI, które obejmują 97% technik sieciowych MITRE ATT@CK.

Podkreślając wagę tematyki chmurowej, integracja Vectra z Amazon Security Lake stanowi znaczący krok naprzód w dziedzinie bezpieczeństwa chmury. Dzięki skupieniu na zwiększaniu efektywności i skuteczności operacji na co dzień, a także na uproszczeniu procesów i złożoności, ta integracja oferuje klientom możliwość lepszego zarządzania swoim środowiskiem chmurowym i zwiększania poziomu bezpieczeństwa.

Darmowa konsultacja i wycena – napisz do nas czego potrzebujesz?

Leave this field blank

Udostępnij swoim znajomym